Alpha Ace Coupe

Kalifornijski startup przedstawił prototyp nowego auta elektrycznego. To stylowa Alpha Ace Coupe. Dowiedz się więcej o tym projekcie.

Na rynku pojawia się coraz więcej firm, które chcą produkować elektryczne samochody. Do tego grona należy także Alpha (startup z Kalifornii), który niedawno pokazał prototyp zgrabnego coupe w stylu retro – model Ace Coupe.

NASZ SKLEP

Alpha Ace Coupe

Alpha Ace Coupe

Prezentowane auto powstało na autorskiej, modułowej platformie z zestawem akumulatorów zabudowanym w podłodze. Silnik elektryczny napędza tylne koła i zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w około 6 s. Gotowy do jazdy samochód waży ok. 1600 kg, a na jednym ładowaniu może pokonać ponad 400 km.

Alpha Ace Coupe

Oryginalnie stylizowane nadwozie mierzy 418,0 cm długości, 188,6 cm szerokości i 145,0 cm wysokości. Natomiast wnętrze zaprojektowano w układzie 2+2 z wygodnymi przednimi fotelami dla kierowcy i pasażera oraz tylnymi siedzeniami, które należy traktować raczej awaryjnie.

Alpha Ace Coupe

Minimalistyczny kokpit jest zdominowany przez duży, poziomy ekran dotykowy, za pomocą którego obsługuje się wszystkie funkcje pojazdu. Na kierownicy umieszczono przycisk startera, a obok niego – pokrętło do wyboru kierunku jazdy.

Przedstawiciele kalifornijskiej firmy zapowiadają, że Ace Coupe to dopiero początek i w ciągu najbliższych miesięcy poznamy kolejne auta z tej linii modelowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj