NowościAktualnościFord Power-Up – dzięki aktualizacjom Twój Ford może więcej

Ford Power-Up – dzięki aktualizacjom Twój Ford może więcej

Dzięki zdalnym aktualizacjom samochody Forda mogą z czasem zyskiwać nowe funkcje, w dodatku bez potrzeby wizyty w serwisie. Dowiedz się więcej o Ford Power-Up.

Obecnie konieczność aktualizacji systemu na komputerze, czy smartfonie nikogo nie dziwi, natomiast w przypadku samochodów dla wielu wciąż stanowi to nowość. Na rynku przybywa jednak modeli, które dzięki poprawkom oprogramowania przygotowywanym przez producenta z czasem mogą oferować znacznie większe możliwości niż w momencie zakupu. Zupełnie tak samo, jak sprzęt elektroniczny, z którego korzystamy na co dzień.

W autach spod znaku błękitnego owalu, które są wyposażone w modem FordPass Connect oraz system multimedialny SYNC 3 (Puma, Kuga) lub SYNC 4A (Mustang Mach-E), użytkownicy mogą skorzystać z aktualizacji oprogramowania Ford Power-Up. Stały dostęp do Internetu oraz połączenie z chmurą obliczeniową sprawiają, że pobranie oraz zainstalowanie poprawek może nastąpić w dowolnym momencie i nie wymaga wizyty w autoryzowanej stacji obsługi

„Aktualizacje oprogramowania są czymś powszechnym w miliardach skomunikowanych urządzeń, ale jeszcze nie w pojazdach. Ten stan rzeczy zmienią aktualizacje Ford Power-Up, które staną się szybko dostępne dla milionów ludzi” – powiedział Mark Harvey, dyrektor ds. łączności dla przedsiębiorstw w Ford of Europe. – „Zainwestowaliśmy w bardziej jednolity system, co sprawia, że aktualizacje mogą odbywać się nocą, kiedy właściciel samochodu śpi – następna jazda może dostarczyć mu lepszych wrażeń.”

Ford Power-Up
Ford sam sprawdza dostępność aktualizacji i pobiera je w tle, natomiast użytkownik może wybrać, kiedy zostaną one zainstalowane.

Aktualizacje Ford Power-Up są pobierane w tle, ale to użytkownik samochodu decyduje, czy i kiedy nastąpi ich instalacja. Wyboru swoich preferencji można dokonać z poziomu centralnego ekranu dotykowego. Są dwie opcje – zgoda na automatyczne aktualizacje lub całkowite wyłączenie tej funkcji. W tym drugim przypadku nowe oprogramowanie nadal będzie pobierane, jednak nie zostanie zainstalowane bez potwierdzenia ze strony użytkownika.

Proces instalacji nowego oprogramowania rozpoczyna się dopiero po wyłączeniu samochodu, a kończy się wraz z jego ponownym uruchomieniem – wszystko po to, aby proces aktualizacji był jak najmniej uciążliwy dla użytkownika. Niektóre aktualizacje oprogramowania Ford Power-Up mogą jednak wymagać wcześniejszego zaplanowania, ponieważ do ich zainstalowania konieczne będzie dłuższe wyłączenie auta. System multimedialny SYNC poinformuje użytkownika o takiej potrzebie i poprosi o wybranie dogodnego czasu na przeprowadzenie aktualizacji.

Ford Power-Up
Po zainstalowaniu aktualizacji użytkownik dostaje powiadomienie na temat wprowadzonych nowości.

Aktualizacje oprogramowania Ford Power-Up obejmują zarówno poprawki wpływające na jakość działania systemu inforozrywki, czy asystentów wsparcia kierowcy, jak również zupełnie nowe funkcje i możliwości. Przykład? Ubiegłoroczna aktualizacja przeznaczona dla Forda Mustanga Mach-E pozwoliła m.in. zwiększyć użytkową pojemność akumulatora (zależnie od wersji, z 68 kWh do 70 kWh oraz z 88 kWh do 91 kWh) oraz istotnie skrócić czas szybkiego ładowania prądem stałym z dużą mocą w zakresie 80-90% – z blisko godziny do zaledwie 15 minut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji