Ten niepozorny Volkswagen Sharan z zewnątrz wygląda niemal seryjnie, ale pod jego maską drzemie aż 700 KM. Sprawdź, jak radzi sobie w wyścigu na prostej.

Rodzinne minivany są przestronne i funkcjonalne, jednak w ostatnich latach tracą na popularności na rzecz modnych SUV-ów i crossoverów. Jazda takim 7-miejscowym „autobusem” nie budzi też żadnych emocji – zadaniem tego auta jest bezpieczne przemieszczanie się z punktu A do B. Nie brakuje jednak ludzi, którzy uważają inaczej. Niedawno pisaliśmy o najszybszym minivanie świata, a dziś prezentujemy kolejny projekt: 700-konnego Volkswagena Sharana.

Volkswagen Sharan pierwszej generacji był produkowany w latach 1995-2010 i kilkukrotnie przechodził lifting. Opisywany egzemplarz jest już po modernizacji z 2000 r., a pod jego maską pracuje benzynowa jednostka 2.8 VR6, która seryjnie dostarczała 204 KM.

Niemieccy tunerzy postanowili dodać do tego dużą turbosprężarkę i kilka innych modyfikacji, których szczegółów nie znamy. Tak podkręcony Sharan dysponuje mocą aż 700 KM. Na poniższym nagraniu możecie obejrzeć ten samochód i sprawdzić, jak poradził sobie w starciu z 510-konnym Golfem III w wyścigu na 1/2 mili:

Redakcja poleca:

15 najciekawszych sleeperów – te auta nie zdradzają swojej mocy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj