7. Mercedes GLB – debiut 2019 r.
Mini mini klasa G?

Mercedes GLB - przód
fot. AutoMedia

Gama SUV-ów Mercedesa obecnie liczy siedem modeli. W przyszłym roku miejsce pomiędzy klasami GLA i GLC zajmie kolejny model – GLB. Będzie to jeden z ciekawszych SUV-ów Mercedesa, m.in. dzięki nietuzinkowej stylizacji, bardziej terenowej i nawiązującej do słynnej „Gelendy” (a przy okazji do nieprodukowanego już GLK). Auto skorzysta z wielu rozwiązań, które pojawiły się wraz z premierą 4. generacji klasy A, czyli np. zaawansowanych multimediów z ekranami o wysokiej rozdzielczości. Atutami GLB będą duża funkcjonalność oraz przestronność kabiny.

 

8. Mercedes GLE – debiut – 2018 r. 
Rywal BMW X5

Mercedes GLE - przód
fot. AutoMedia

Czwarta generacja SUV-a klasy wyższej Mercedesa, rywala BMW X5 czy Range Rovera Sport, zostanie zbudowana na zupełnie nowej płycie podłogowej (MHA). We wnętrzu znajdzie się pełna paleta rozwiązań znanych już z innych nowych modeli tej marki – wielkie 12,3-calowe ekrany przykryte wspólnym szkłem, najnowsze multimedia, czy dotykowe regulatory. Mercedes GLE będzie napędzany silnikami R4, R6 (najnowsza generacja, która sukcesywnie zastępuje jednostki V6) i V8. Te ostatnie trafią także do sportowych odmian AMG 63 (na zdjęciu). W 2019 r. zostanie zaprezentowana druga odmiana nadwoziowa GLE – coupe.

 

9. Mercedes GLS – debiut 2019 r.
Klasa S w wersji SUV

Mercedes GLS - przód
fot. AutoMedia

Klasa S w ciele SUV-a, czyli Mercedes GLS, w najnowszym wcieleniu, które pojawi się w przyszłym roku ma mieć dynamiczniejszą stylizację, a dzięki mniejszej masie własnej niż w przypadku obecnego modelu – lepsze właściwości jezdne. Wśród silników nie zabraknie rzędowych sześciocylindrowych i najmocniejszych 4.0 V8 ze stajni AMG, ale topowa odmiana z doładowaną jednostką 6.0 V12 będzie sprzedawana jako Mercedes-Maybach, różniący się od pozostałych GLS-ów także stylizacją.

 

10. Porsche Macan (face lifting) – debiut 2018 r.
Dostosowanie do nowego stylu marki

Porsche Macan FL - przód
fot. AutoMedia

Macan to strzał w dziesiątkę. Ten sportowy SUV klasy średniej – z dużą przewagą nad 911 – jest najchętniej kupowanym autem Porsche. Obecnie trwają testy zmodernizowanej wersji. Zmiany w wyglądzie będą raczej kosmetyczne (światła, zderzaki). Podobnie stanie się we wnętrzu, gdzie najpewniej pojawią się udoskonalone systemy multimedialne. Na razie z oferty wycofano diesla (tak jak zresztą z całej gamy Porsche), ale po liftingu auta – powinien powrócić. Macan Turbo, którego silniki 3.6 rozwija obecnie 400 KM (a 440 z pakietem Performance), może się doczekać zwiększenia mocy.

 

11. Range Rover Evoque – debiut 2018 r.
Lifting upodobniający do Velara?

Range Rover Evoque - przód
fot. AutoMedia

Range Rover Evoque to prawdziwy przebój Land Rovera – mimo że nie jest ani najtańszy, ani najnowszy, nadal należy do niego tytuł bestsellera tej marki. W tym roku nastąpi zmiana, pokazanej w 2010 r. generacji. Nowe auto będzie miało podobną stylizację, bo to ona okazała się jednym ze źródeł suckesu Evoque’a. Największe zmiany zajdą we wnętrzu. Deska rozdzielcza zostanie zdominowana przez duże wyświetlacze, tak jak ma to miejsce choćby w modelu Velar. W gamie jednostek napędowych najważniejsze miejsce zajmą silniki 2.0 turbo (benzynowe i diesle) z serii Ingenium. Evoque w wersji hybrydowej może mieć po raz pierwszy w historii tej firmy silnik 3-cylindrowy (połączony z elektrycznym).

 

12. Rolls-Royce Cullinan – debiut 2018 r.
Gigantyczny SUV Rolls-Royce’a

Rolls-Royce Cullinan - przód
fot. AutoMedia

Rolls-Royce ogłosił, że seryjny samochód będzie nosił nazwę Cullinan (tak, jak największy znaleziony w historii diament). Producent nie mówi o nim SUV (to byłoby zbyt plebejskie), ale „samochód o podwyższonych bokach”. Nie ma wątpliwości, że Cullinan stanie się najbardziej luksusowym pojazdem swego gatunku, przebijając nawet Bentleya Bentaygę. Cullinan będzie olbrzymi (długość bliska 5,5 m), a pomocna w utrzymaniu masy na rozsądnym poziomie (i tak zapewne ponad 2,5 t) ma być zaawansowana platforma, która po raz pierwszy firma wykorzystała w nowym Phantomie. Pod maską SUV-a znajdzie się turbodoładowany silnik 6,75 V12 rozwijający 571 KM i 900 Nm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj