Ford Fiesta VII (2008-2017) – OPINIE

Szereg zalet czyni z Forda Fiesty jedną z najbardziej polecanych propozycji w klasie. Oto opinie jej użytkowników, zebrane w programie Wybór Kierowców.

Atrakcyjna stylistyka małego Forda zdaje się nie starzeć, a zaprezentowany w tym roku następca jest jej widocznym rozwinięciem. Samochód jednak najwięcej plusów zbiera podczas jazdy – zawieszenie zapewnia odpowiedni komfort resorowania, a w kwestii prowadzenia klasowi rywale mogą sobie stawiać Fiestę jako wzór do naśladowania. Jeśli wybierzemy odmianę po liftingu (po 2012 r.) z silnikiem 1.0 EcoBoost, otrzymamy żwawego, miejskiego „pomykacza”. Mimo zaawansowanego downsizingu jednostki nie sprawiają problemów, a dzięki niskiemu spalaniu stanowią dobrą alternatywą dla diesli, które zresztą również polecamy. Przed liftingiem stosowano silniki benzynowe Duratec z mechaniczną regulacją luzu zaworowego, co dyskwalifikuje możliwość założenia instalacji gazowej.

Gdyby nie wykończenie…

Fiesta w środku z powodzeniem zmieści trzyosobową rodzinę z bagażami, a z tyłu wygodnie usiądą nawet wysokie osoby. Kokpit ma dość futurystyczny design, ale można mieć zastrzeżenia do jego wykonania i kilku niedociągnięć w zakresie ergonomii. Właściciele małych Fordów jednak chwalą ich użyteczność w mieście i dalekich trasach, określając Fiestę jako samochód dojrzały i warty swojej ceny.

Ford Fiesta VII – opinie użytkowników

Zalety

„Silnik 1.0 EcoBoost wydaje subtelny, delikatny pomruk i jest elastyczny w szerokim zakresie obrotów”

„Zawieszenie to czołówka klasy. Samochód zachowuje stabilność nawet przy wysokich prędkościach”

„Jeden z największych bagażników w klasie – idealny dla 3-osobowej rodziny”

„Fiesta to pełnoprawny i wygodny samochód, nie tylko do jazdy po mieście”

 

Wady

„Przełożenia skrzyni są zbyt długie. Skok pomiędzy biegami również mógłby być krótszy”

„Plastiki użyte we wnętrzu są twarde i z czasem potrafią trzeszczeć”

„Przyciski do regulacji szyb są za bardzo cofnięte. Żeby ich użyć, trzeba się gimnastykować”.

Ford Fiesta VII – podsumowanie

Schodząca z runku Fiesta bezapelacyjnie jest jedną z ciekawszych propozycji w segmencie aut miejskich z drugiej ręki. Ofert jest mnóstwo, ale radzimy dokładnie je przejrzeć, bo rynek zalały słabo wyposażone egzemplarze z flotową przeszłością. Eksploatacja nie powinna sprawić większych niespodzianek.

Ford Fiesta VII – Opinie użytkowników

Ocena samochodu

Przestronność wnętrza
Pojemność bagażnika
Jakość materiałów
Wyposażenie
Komfort jazdy, hałas
Osiągi
Wygląd, styl
 

Ocena eksploatacji

Cena zakupu
Zużycie paliwa
Ceny części
Dostępność części
Koszty serwisu
Dostępność serwisu
Awaryjność