NAJNOWSZE ARTYKUŁY

BlaBlaCar – sposób na tańszą podróż – PORADY

BlaBlaCar - otwierające
Dzięki serwisowi BlaBlaCar znajdziemy pasażerów, którzy częściowo pokryją koszty paliwa za wspólny przejazd. Zapewnimy sobie tym samym tańszą i przyjemniejszą podróż.

Opona całoroczna Goodyear Vector 4 Seasons – TEST

Porównanie opony całorocznej z drogą i tanią zimówką - otwierające
Przez łagodne zimy Polacy coraz częściej rozważają zakup markowej opony wielosezonowej, takiej jak Opona całoroczna Goodyear Vector 4 Seasons . W teście tygodnika „Motor” sprawdzono jej skuteczność na śniegu i w warunkach letnich i porównano z oponami zimowymi.

Najciekawszy miejski crossover

Miejskie crossovery
Który z wymienionych modeli jest najciekawszy? Głosujcie w naszej sondzie, możecie zaznaczyć maksymalnie 3 modele. 

Oszuści wyłudzają odszkodowania ze stłuczek – PORADY

Polowanie na stłuczkę - otwierające
Na drogach nie brakuje cwaniaków specjalnie powodujących kolizje i naprawiających swoje auto z cudzej polisy OC. Pokazujemy 9 typowych sytuacji, przy których następuje próba wyłudzenia i jak należy próbować udowodnić swoją niewinność.

Samochody nie mają wpływu na powstawanie smogu – RAPORT

Smog
Dane i fakty nie kłamią – problem smogu pojawia się tylko w miesiącach grzewczych, zatem samochody mają na niego niewielki wpływ. Co więcej, poruszając się autem wdychamy mniej zawieszonych w powietrzu szkodliwych substancji niż podróżując komunikacją miejską.

Używany Peugeot 308 II (od 2013 r.) – OPINIE

Peugeot 308 II - otwierające
Aktualnie produkowany Peugeot 308 zrywa z konserwatyzmem, który był domeną poprzedników. Oto opinie o tym samochodzie, zebrane w programie Wybór Kierowców.

Podstawowa i bogata wersja wyposażenia – UŻYWANE

Bogata wersja wyposażenia
Producenci promują swoje auta jak tylko się da, dlatego w folderach reklamowych znajdziemy zdjęcia deski rozdzielczej z najbogatszej odmiany. W podstawowej wersji atrakcyjność modelu radykalnie spada. Oto, czym różnią się te wersje.

31 kontrowersyjnych nazw samochodów – ROZRYWKA

31 kontrowersycjnych nazw aut - otwierające (2)
W niektórych językach nazwa samochodu może brzmieć wulgarnie, a w innych komicznie. Oto 31 „wpadek” producentów w nazewnictwie.

Naprawa zamiast wymiany części – PORADY

Naprawa zamiast wymiany - otwierające
Wbrew zaleceniom wielu mechaników usterka elementów samochodu wcale nie musi zawsze oznaczać konieczności jego wymiany. Niekiedy wystarczy znacznie tańsza naprawa lub regeneracja. Oto jakie części możemy regenerować.

Yanosik i inne aplikacje ostrzegające – TEST

Ostrzegacze - otwierające
Aplikacja Yanosik szturmem zdobyła uznanie polskich kierowców. Czy nadal działa lepiej od swoich konkurentów? Oto test czterech aplikacji ostrzegających na smartfona.

Luksusowe limuzyny – która najlepsza?

Luksusowe limuzyny
Luksusowe limuzyny napędzają rozwój motoryzacji. A która z wymienionych poniżej jest waszym zdaniem najciekawsza? Którą byście najchętniej zobaczyli w waszym garażu? Popuśćcie wodze fantazji i głosujcie w naszej sondzie!

Używany Ford Galaxy II (2006-2015) – OPINIE

Ford Galaxy II - otwierające
Przestronny Ford Galaxy jest wzorem idealnego samochodu dla 7-osobowej rodziny. Oto opinie użytkowników o drugiej generacji Forda Galaxy, zebrane w programie Wybór Kierowców.

Rzeczywista pojemność bagażnika – ZESTAWIENIE

Rzeczywista pojemność bagażnika - otwierające (2)
Producenci często podają zawyżone wartości pojemności bagażników oferowanych prze siebie samochodów. Oto zestawienie realnej pojemności bagażników 140 różnych modeli samochodów z pięciu segmentów.

Wymiana oleju w skrzyni automatycznej – EKSPLOATACJA

Wymiana oleju w skrzyni automatycznej - otwierające
Po wylaniu oleju korkiem spustowym spora jego część nadal pozostaje w skrzyni. Nowa, tzw. dynamiczna metoda daje pewność, że cały olej zostanie wymieniony na nowy.

Nierówna praca silnika – PORADY

Szarpanie silnikiem podczas jazdy
Zima ujawnia wiele defektów auta. Niektóre objawiają się nierówną pracą silnika lub jego szarpaniem. Jakie są tego przyczyny w silnikach benzynowych, dieslach i zasilanych LPG?